U starších dětí jsou kontaktní čočky aplikovány především u vyšších vad tak, aby dítě mohlo bez obav a omezení sportovat a věnovat se dalším volnočasovým aktivitám, při kterých ho brýlová korekce omezuje. V tomto případě se čočky stávají vhodným doplňkem k brýlím.
Ideální věk, kdy by dítě mohlo začít nosit čočky, není nijak stanoven - závisí spíše na potřebě (například při zmíněném sportu) a schopnosti dítěte péči o čočky zvládnout - ale i na doporučení dětského očního lékaře a rozhodnutí rodičů.
Kontaktní čočky jsou pro starší děti pohodlným nástrojem korekce zraku a jak již bylo řečeno, řeší především problémy při sportu. Kontaktní čočky mohou ale i pomoci se sebevědomím a zvýšením spokojenosti se svým vzhledem, zvláště pak v období dospívání.
Výhody kontaktních čoček
Nevýhody kontaktních čoček
Starší děti se o kontaktní čočky a jejich aplikaci starají již samy. Tyto děti již většinou nemají problém si čočky nasadit a následně vyndat, je ale pro ně náročné se o čočky správně starat. Proto je především z počátku důležitý dohled rodičů. S ohledem na hygienu a rizika nežádoucích komplikací jsou nejvhodnější alternativou jednodenní kontaktní čočky.
Více o aplikaci kontaktních čoček naleznete zde.
Copyright © 2013, Dětské oční centrum s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Web vytvořen a spravován v iNDiGOmultimedia s.r.o.
Podmínky používání stránek
Dětské oční centrum s.r.o.
Budějovická 778/3a, 140 00 Praha 4 - Pankrác
Tel.: 777 360 147, eMail: info(zavináč)detskeoci.cz